Siz bir AİLE ÜYESİSİNİZ:

Aile varlığınızı siz oluşturdunuz veya ailenizdeki ikinci, üçüncü, dördüncü ya da sonraki bir nesil olarak devraldınız.

 

Siz bir YÜKSEK VARLIKLI BİREYSİNİZ:

Varlığınızı girişimcilik yolu ile veya spor, sanat, hukuk veya diğer alanlardaki çalışmalarınızla oluşturup, büyüttünüz.

Birebir veya dolaylı olarak içinde bulunduğunuz aile şirketleriniz, vakıflarınız, yapılarınızla meşgulsünüz. Vaktinizi aileniz, aile işleriniz, hayırseverlik, sosyal ve yaratıcı aktiviteler (sanat, spor ve kamu katkıları gibi) için en etkin şekilde kullanmaya çalışmaktasınız.

Şirket öncelikleriniz; büyüme, finansman, işe alım, yeni hedef ülkeler, satış, çıkış ve bu gibi; sahiplik (ingilizce adı ile “ownership”) öncelikleriniz; firma yapıları, trust, vakıf, fon yapılandırmaları ve bu gibi diğer teknik hususlar önemli oranda vaktinizi almakta. Öyle de olsa, en önemli öncelikleriniz olan: “ailenizin” ve “varlığınızın” sağlığı ve geleceğinden taviz vermek istememektesiniz.

Güvene önem veriyorsunuz; bütünsel planlamaya özen gösteriyorsunuz; iyi düşünülmüş ve yapılandırılmış yaklaşımları tercih ediyorsunuz ve kararlarınızı alırken bilgili olmaktan yanasınız. 

 

Siz bir TEKLİ AİLE OFİSİ’ siniz:

Temsil ettiğiniz varlık sahibinin veya ailenin varlık, aile, miras ihtiyaçlarına yönelik görev alıyorsunuz; özel varlık yönetiyorsunuz (kimi durumlarda şirket bilançoları altındaki varlıkları); etkin bir yönetim yapılandırmasına destek veriyorsunuz; büyüme ve karlılığı korumak için çalışıyorsunuz.  

Aile üyelerinden biri olarak siz; veya temsil ettiğiniz aile üyelerinden biri; pek çok farklı ihtiyacı tek bir çatı olan aile ofisiniz bünyesinde toplamaya karar verdiğinizde, kendinizi bu alanda buldunuz.

 

Siz bir ÇOKLU AİLE OFİSİ’ siniz:

Müşterilerinize pek çok farklı ihtiyaçlarına yönelik servis sunmaktasınız; varlık yönetimi, risk yönetimi, etkin vergi yönetimi ve bu gibi.

Tekli aile ofisiniz servislerini başka ailelere sunmaya başladığında veya bir grup uzman biraraya gelip yeteneklerini tek bir yapı üzerinden sunmaya başladığında, kendinizi bu alanda buldunuz.