HİKAYEMİZ 

Bundan önceki Hollanda Dış Yatırım Ajansı “Türkiye Bölge Direktörlüğü” görevi boyunca Deniz, Türkiye’nin önde gelen gruplarına, farklı hususlarda destek verdi: Hollanda’da veya Hollanda üzerinden yurtdışına yatırım; yerel ve uluslararası yapılandırmalar; avantajlı vergi yapılandırmaları; devletler bazında lobicilik; dışardan yönetim kurulu/trustee adaylarının bulunması; en uygun teknik uzmanların belirlenmesi ve bu gibi. Bu dönemde Deniz, varlıklı ailelere özel uzmanlık sunan ve dünyadaki adı ile “aile ofisi” olarak bilinen alandan henüz haberi yokken; pratikte, varlığı ve komplike ihtiyaçları olan ailelerin yanında, “güvenilir danışman” fonksiyonunda görev almış oldu. Deniz ailelere herhangi tek bir bireysel ürün/hedef ülke çözümü sunuyor olmanın, ailelerin orta-uzun dönemli  bütünsel ihtiyaçlarını karşılayamayacağını tecrübeledi ve sordu:

“Varlıklı ailelere etkin bir şekilde nasıl yardımcı olabiliriz?”

“Daha ferah, sağlıklı bir dünya için vizyonlarımız ne olmalı?”

Bu sorular V22’nin yolculuğunun başlangıç noktasını oluşturdu… V22 uluslararası finansal merkezlerdeki üç yıllık yolculuğunun sonucu olarak aşağıdaki cevapları belirledi:


“Ailelerin; aile varlığı ve refahına nesiller ötesi yaklaşım ile odaklanmaları” 

 

“Güvenilir danışmanlık ve aile ofisi hizmetlerinin gelişmekte olan piyasalarda kurumsallaşıp, gelişmesi”

 

“Gelişmekte olan piyasalarda, varlık yönetimi ve alternatif varlık yönetimi sektörlerinin güçlenmesi; fonların fonları ve bu gibi diğer kurumsal yatırımcıların dünyanın pek çok farklı bölgesinde ulaşılabilir hale gelmesi”KURUCU   

 

Deniz MISIR uluslararası yatırımlar dünyasında tecrübelerini “Hollanda Dış Yatırım Ajansı (NFIA) Türkiye Bölge Direktörlüğü”; “Hollanda Baş Konsolosluğu Ticaret ve Ekonomi Müşavirliği”; ve “Inovasyon Norveç Pazar Danışmanı” görevlerinde kazanmıştır. Bu görevlerinde Deniz, Hollanda ve Norveç Devlet’lerince Türkiye operasyonlarını kurup büyütmek üzere görevlendirildi. Deniz’in katkıları arasında: kimi kamu&özel sektör ortaklıklarının geliştirilmesi; kimi Hollanda devlet fonlarının Türkiye’ye sunulması; ve NFIA operasyonun kurulması ile Türk yatırımcılar açısından, Hollanda algısı ve tanınırlığının, “holding yapılarına uygun hedef ülke” den, “operasyonel yatırımların yapıldığı hedef ülke”ye geçişi yer alır. NFIA Türkiye ofisi, kuruluşundan sonraki 3 yıl içinde, 60’ dan fazla yatırımcının yanında görev almıştır; bunlardan 29’ u Hollanda’da bir satış & pazarlama şirketi; genel merkez; araştırma & geliştirme merkezi kurmuştur.   

 

 

Deniz, V22 Uluslararası Danışmanlık’ı 2013 yılında kurdu. İlk danışmanlığında; o tarih itibarı ile dünyanın dördüncü en büyük alternatif yatırım yöneticisi (girişim sermayesi alanındaki fonların fonu) olan grubunun tüm yapısı ile satın alınmasına yönelik Amerikan-Türk konsorsiyumunun kurulmasında görev aldı. Deniz’in yatırım dünyasındaki uluslararası çalışmaları, dünyanın pek çok finansal merkezinde devam etti ve bu dönemde, küresel aile ofisi dünyası ile tanıştı. Bu süreçte V22 ile, Türkiye’ de güvenilir danışman olarak görev aldı; aile ofisi hususunda farkındalığı artıran çalışmalarda bulundu.

 

Deniz misyonunu “Aile Varlık ve Refahına katkıda bulunmak” olarak tanımlıyor.  

Deniz’in katkıları arasında yer alan konuşmaları:

› "Family Office Forum, Zürich, 2015" by Prestel & Partners: " Prestel & Partners’ ca düzenlenen Aile Ofisi Forumu, Zürih, 2015’Te: “Türkiye Varlık Sahipleri; Türkiye Yatırım Fırsatları ve İştahı” 

› TEDxAnkaraCitadel, “Yaşam Mucitliği”

Deniz, “Executive M.B.A.” ve “Ekonomi” derecelerinin her ikisini de Istanbul, Türkiye’deki Boğaziçi Üniversitesi’nden almıştır.


 


İŞ ETİĞİMİZ

İs yapış şeklimiz, V harfinin ve 22 rakamının temsil ettiği değerlerle ifade edilmektedir:

V     

 Varlık (İngilizce’de ise Value (Değer))   

22     

Numerolojiye göre özel bir asal sayıdır ve şu özellikleri temsil eder:

Baş mimar, 

planlayan,

organize eden,

vizyoner,

disiplinli,

dürüst,

rekabetçi,

büyük çalışmalar yapan,

rüyaları gerçeklere dönüştüren.

 

 


 

 LOGO   

Logomuzdaki V “Dişi” yi, 22 “Eril” i, kupa ise “Biz” i temsil eder.

Entellektüel kaliteyi logonun alt bölümü; sevgi kalitesini ise logonun üst bölümü temsil etmektedir.